logo szofar

misja

szofar

WYJAZDY DO IZRAELA

pRZYBLIŻAMY WIERZĄCYM

Izrael

Zabieramy wierzących z pogan (goim) do Izraela, by mogli osobiście spotkać się z ziemią i narodem Biblii; pokazujemy miejsca kluczowe dla wydarzeń biblijnych, przedstawiamy tło kulturowe i historyczne; tworzymy platformę dla spotkań goim i Żydów zarówno mesjańskich jak i tych, którzy nie wierzą w Jeszuę;

Izrael z Biblią pod pachą

Tydzień to bardzo krótki czas, żeby poznać jakikolwiek kraj, a szczególnie ten, w którym obecne są ślady kilku tysięcy lat wspólnej historii Boga i Jego wybranego ludu. Chcemy Wam jednak zaprezentować takie miejsca i zaproponować takie spotkania, które pomogą Wam “dotknąć” i zasmakować realności historii, o których czytamy w Biblii, ale też pozwolą zajrzeć w głąb Bożego serca względem Izraela, który nadal jest Jego ukochanym dzieckiem.

Nasz wyjazd nie jest wyjazdem stricte turystycznym, nie jest też pielgrzymką. Nie będziemy zwiedzać niezliczonej ilości kościołów (skądinąd bardzo pięknych), ale chcemy przedstawić Wam miejsca, dzięki którym spotkacie Izrael, ten biblijny i współczesny. Z pewnością nie zobaczymy wszystkich turystycznych atrakcji i nie uda nam się zobaczyć wszystkiego, co w tym kraju warto obejrzeć. Proponujemy Wam raczej “przystawkę”, danie, które zaostrzy Wasz apetyt i sprawi, że będziecie chcieli więcej!

Oprócz zwiedzania proponujemy cykl wykładów i dyskusji dotyczących Izraela Biblijnego i współczesnego, szczególnie w kontekście konfliktu bliskowschodniego i naszej wspólnej, raz lepszej, raz gorszej historii z narodem żydowskim.

Kraj to nie tylko miejsca, ale przede wszystkim ludzie, dlatego nasz wyjazd bez spotkania z żywymi ludźmi byłby niepełny. Dlatego chcemy Wam zaproponować spotkania ze współczesnymi Izraelczykami, tymi, którzy wierzą w Jeszuę lub nie.

Będziemy mieli też czas wspólnej modlitwy i uwielbienia oraz czas, w którym będziecie mogli podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Święto namiotów, droga do bramy Jaffy

Post udostępniony przez Szofar (@misjaszofar)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Brama Złota (zamknięta, zgodnie z proroctwem)

Post udostępniony przez Szofar (@misjaszofar)

Izrael na święta

Dla zainteresowanych grup organizujemy wyjazdy do Izraela na biblijne święta. Co roku jesteśmy na Sukkot, Święto Namiotów, w Jerozolimie i bierzemy udział w tygodniowej, całodobowej modlitwie polskich wierzących.

Sukkot, czyli Święto Namiotów jest jednym ze świąt Pana, jakie nakazał obchodzić w swoim Słowie (Lb 23:34). Zachariasz proroczo zapowiada, że przedstawiciele wszystkich narodów będą przychodzić do Jerozolimy w to święto, aby oddać cześć Panu (Zach rozdział 14). W żadnym wypadku nie uważamy, że obchodzenie tego święta jest naszym religijnym obowiązkiem, ale niewątpliwie jest to wspaniała okazja, żeby zobaczyć, jak współcześni Żydzi celebrują to wydarzenie w atmosferze radości i świętowania. Możemy również spotkać członków ciała Chrystusa z całego świata, którzy licznie odwiedzają Jerozolimę w tym czasie i wspólnie oddawać cześć Bogu Abrahama, Izaaka i Jakuba.

Czy ziemia obiecana to prawdziwe miejsce?

Sprawdź to z nami
pojedź do izraela